Noční vidění

Noční vidění


Noční vidění 1. generace je založeno na principu, že obraz vytvořený objektivem dopadá na fotokatodu měniče, kde se přemění v elektrony. Ty se dál přenášejí na fosforovou obrazovku. U přístroje 1. generace dochází asi k 1 000 násobnému zesílení. Rozsah spektrální citlivosti je 300- 820 nm. Obraz na obrazovce je ostrý pouze uprostřed, od středu se rozmazáva. Toto noční vidění nema ochranu před oslněním denním světlem a snadno se proto poškození. Za temné noci vyžaduje 1 gen. použití IR ozařovače, Životnost měniče je 1000 hod.

Noční vidění generace 2+

Tyto přístroje určené pro noční vidění pracují na tom principu, že elektrony z fotokatody s citlivostí 350 až 800 Lm přecházení do mikrokanálkové destičky s cca. 10 miliony kanálků ve které se elektrony násobí a poté se přenáší na fosforovou obrazovku. Při tomto procesu dochází k zesílení v rozsahu 10 000- 50 000 x. Spektrální citlivosti je 300- 850 nm. Obraz měničů, které má noční vidění 2 generace je po celé ploše stejně ostrý, Měniče mají ochranu proti poškození přesvícením a a přístroj nepoškodí ani to, pokud se v zorném poli pozorovaného prostoru nachází silny bodové zdroj světla. Automatická regulace zesílení jasu upravuje obraz podle aktuálních podmínek a okamžitě reaguje na náhlou změnu intenzity osvětlení. Životnost měničů se dle typu pohybuje mezi 2 000 až 10 000 hod. Noční vidění má dosah 100 až 250 m.

Noční vidění 3. generace


U měničů 3 gen. je citlivost fotokatody 1000 až 2700 Lm. . Zesílení se pohybuje mezi 30 000 až 70 000 x. Používají se předevšív v armádě. Toto noční vidění nepotřebuje použití infračerveného ozařovače. Životnost měničů se pohybuje mezi 10 000 až 15 000 hod. Praktický dosah dle typu měniče 300- 400 m.

Noční vidění digitální

Digitální noční vidění jsou přístroje pro noční vidění pracujícím s digitálním zpracováním obrazu. Jedná se o moderní trend ve vývoje noční pozorovací techniky, která postupně přechází od klasických noktovizoru na digitální. Výhodou přistrojů je možnost pozorování v noci za jakýchkoliv světelných podmínek a také na denním světle. Digitální noční vidění mají většinou video výstup, který umožňuje připojení nahrávacího zařízeni nebo monitoru.

Noční vidění - kde koupit

Tento sortiment můžete zakoupit v našem e-shopu

Noční vidění a zákony

Prodej, export a používání přístrojů pro noční vidění se řídí platnými zákony České republiky. Dle zákona 119/2002 Sb, se mezi zbraně kategorie A - zakázané zbraně počítají i doplňky zbraní jakož jsou:

  • tlumiče hluku výstřelu,
  • zaměřovače zbraní konstruované na principu noktovizorů
  • laserové zaměřovače.


Některé noční vidění podléha dle zákona 310/2006 Sb., do bezpečnostního materiálu skupiny 9. Rádi vám pomůžeme v rámci zákona s částečnou legalizací pozorovacích přístrojů (ne zaměřovačů), případě poradíme, které noční vidějí je
legální

Zaujala vás naše nabídka ? Neváhejte nás kontaktovat

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Novinky Zbraně a náboje

14. 08. 2017

Pistole a revolvery SARSILMAZ

Jedna z nejstarších tureckých zbrojovek, jejíž založení se datuje k roku 1880. Zbrojovka Sarsılmaz je jediná soukromá společnost v Turecku, která disponuje technologií vyrábět zbraně pro vojenské a civilní použití. Sarsilmaz je výhradním oficiálním dodavatelem pistolí pro tureckou národní policii a tureckou armádu.

Archiv novinek

Kontakty pro zbraně, náboje a noční vidění

Ing. Eduard Sýkora - majitel firmy
e.sykora@esako.cz
tel: +420 602 416 817
Tomáš Sýkora - zástupce majitele
t.sykora@esako.cz
tel: +420 775 699 155

Otvírací doba:

PO - PA 10:00 - 16:00 

Firmu Esako Sýkora najdete v autosalonu Mitsubishi, v části Dražkovice. První obec směr Pardubice Chrudim© 2019, Ing. Eduard Sýkora – ESAKO – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing