Mitsubishi Outlander konstrukce a bezpečnost

Konstrukce a bezpečnost

Mitsubishi Outlander


Mitsubishi Outlander využívá bezpečnostní konstrukci skeletu kompaktní karoserie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), která poskytuje posádce zvýšenou ochranu při kolizích z jakéhokoli směru, dokonce i při srážkách s vozidlem jiné výšky nebo hmotnosti. Zároveň pomáhá chránit palivový systém před poškozením při nárazu zezadu.

V rámci snížení hmotnosti a zvýšení bezpečnosti jsou na vozidle použity tři druhy ocelí. Na voze jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli, díky nimž se podstatně snížila hmotnost rámu, a to při zachování vysoké úrovně bezpečnosti při nárazu. Díky použité vysokopevnostní oceli je posádka daleko víc chráněna, protože k pohlcení nárazu slouží nízkolegované - měkké části vozidla

Mitsubishi Outlander - airbagy

Při nárazu je posádka vozu Mitsubishi Outlander chráněna 9 airbagy včetně kolenního airbagu řidiče. Přední sedadla mají bezpečností pásy vybavené předpínači a omezovači zátěže, které lépe fixují tělo při nárazu, ale současně i chrání posádku v případě nehody před nadměrným tahem bezpečnostního pásu..

Mitsubishi Outlander - bezpečnostní systémy

Mitsubishi Outlander je vybavený kompletní soustavou aktivních bezpečnostních prvků včetně stabilizačního systému ASC, systému elektronického řízení trakce TCL a protiblokovacího brzdového systému ABS se systémem elektronického rozdělovače brzdné síly EBD. Dále sem patří např. systém přednostního brzdění BOS, který v kritické situaci upřednostní brzdění před zrychlováním, pokud jsou současně sešlápnuté brzdový a plynový pedál. Seznam aktivních bezpečnostních prvků završuje nouzový brzdový asistent EBA nebo systém signalizace nouzového brzdění ESS, který automaticky aktivuje varovné světlomety, aby tak upozornil za Vámi jedoucí vozidla a snížil pravděpodobnost srážky zezadu.

Pokud jde o rozjezd do kopce, je Outlander sériově vybavený asistentem rozjezdu do kopce HSA, který automaticky podrží brzdy při přešlapování z brzdového na plynový pedál, čímž předchází nechtěnému couvnutí vozidla při rozjezdu do kopce.

Mitsubishi Outlander a osvětlení

Dalším prvkem, který přispívá ke zlepšení aktivní bezpečnosti, jsou přední xenonové světlomety se systémem Super-HID "Wide Vision", které jsou přibližně 1,4krát výkonnější než běžné xenonové reflektory. Posunutím nízkotlakové výbojky k horní straně paraboly může světlo, které předtím zůstávalo nevyužité, svítit dopředu a zabezpečit světelný tok 1 350 lumenů, kterým pokrývá nesmírně široký prostor přibližně 80° zleva doprava na obou stranách vozidla (celkově 160°) v porovnání s 42°x2 u běžných xenonových reflektorů.

Úlohou funkcí "Coming home" a "Welcome light" je naopak poskytnout Vám pohodlnou viditelnost tím, že světla zůstanou ještě chvilku svítit i poté, co je spínač zapalování Mitsubishi Outlander vypnutý a vozidlo opustíte, resp. rozsvítí se při odemknutí vozidla pomocí dálkového ovládání, když se k němu v šeru, příp. v podzemních garážích blížíte.

Mitsubishi Outlander - tempomat

O bezpečnost se starají také nové systémy, které mají premiéru právě v nové generaci úspěšného modelu Outlander. Adaptivní tempomat ACC přizpůsobuje rychlost vozidla na udržení stanovené vzdálenosti mezi vozidly nejen při jízdě vysokou konstantní rychlostí, ale i při nízkých rychlostech, jako například v dopravní špičce. Naopak, systém zmírnění následků čelní srážky FCM snižuje riziko nárazu v kritické situaci, kdy Outlander Třetí Generace nejprve řidiče upozorní na blížící se překážku a v kritické situaci prudce zabrzdí, aby zabránil srážce. Systém kontroly jízdy v jízdním pruhu LDW zase upozorní řidiče rozsvícenou kontrolkou a zvukovým signálem, že se vozidlo chystá opustit jízdní pruh.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Oficialní stránky dovozce
MITSUBISHI MOTORS

Novinky

01. 02. 2016

Mitsubishi L200 se slevou až 190,000,-

Připravili jsme pro vás speciální edici vozidel Mitsubishi L200, která je určená pro majitele loveckých průkazů a firmy, pracující v terénu. Jedná se o vozidla v zelené nebo hnědé barvě zdarma vybaveny doplňky pro lov zvěře nebo se slevou až 190.000,- z ceníkových cen.

Archiv novinek

MITSUBISHI Sýkora

ESAKO Sýkora
Dražkovice 57
533 33 Pardubice

Zobrazit celé kontakty© 2018, Ing. Eduard Sýkora – ESAKO – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing